FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2022

20. ročník festivalu nového divadla Malá inventura se uskuteční od 18. do 26. 2. 2022 v Praze.


Připravili jsme si pro vás SHOWCASE 33 divadelních událostí na 18 festivalových scénách. Uvedeme novou programovou sekci ZMĚNA PRAXE, která reflektuje perspektivy změny v rozmanitých oblastech divadelní praxe. Ani letos nezapomínáme na to, že Malá inventura je především centrem živého networkingu divadelních organizací a profesionálů, uměleckých skupin, performerů i širší odborné veřejnosti. V rámci programové sekce ARTS SERVICE & NETWORKING uvedeme osvědčené i inovované formáty, které podporují setkávání a přináší sdílení nápadů a ověřování idejí, nové spolupráce spolupráce i hostování umělců na dalších festivalech v ČR i zahraničí.


Festival Malá inventura je retrospektivou nejvýraznějších premiér uplynulého roku v oblasti nového divadla. Rozvíjí uměleckou diverzitu a napomáhá zviditelňovat společensky i umělecky aktuální problémy a spoluutváří mapu nezávislého divadla v České republice. Malá inventura letos slaví výročí, které nechceme pojímat pietně. Nebudeme se příliš ohlížet do minulosti, konzervovat stávající praxe ani osvědčené formáty. Dvacetiletou zkušenost naopak využijeme jako příležitost pro redefinici stavu performativního umění v České republice, a to zejména s přihlédnutím ke změnám v naší post pandemické současnosti. Umělecká scéna neustále prochází vývojem, postupnými proměnami i zlomy a festival Malá inventura na to musí reagovat. 


Tímto ročníkem chceme více než kdy dříve tvořit vhodné podmínky pro změnu divadelní praxe. Festival se tak doufejme přiblíží k malé inventuře nejen výsledků, ale i jednotlivých praxí a přenese pozornost na některé obtížněji viditelné problémy.